Get Adobe Flash player

Otwarty Puchar Europy Juniorów oraz Otwarte Mistrzostwa Seniorów BUDO CUP 2011

Dnia 30.04.2011r odbył się Otwarty Puchar Europy Juniorów oraz Otwarte Mistrzostwa Seniorów BUDO CUP 2011. W tych mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z kilku państw (m.in Polski, Węgier, Czech, Ukrainy). Szkołę Sztuk Walki i Samoobrony reprezentowało 13 zawodników startujących w: kata, kata z bronią, synchron kata oraz w walkach semi-kontakt. Wysoki poziom zawodów zmusił naszych zawodników do wzmożonego wysiłku. Jednak mimo to udało się im zdobyć wysokie pozycje medalowe jak również dobre pozycje poza podium. Ekipa w składzie: Rafał Matuła, Mariusz Solecki i Izabela Pałka wystartowała w synchronie kata zajmując wysokie 2 miejsce, zaraz po mocnej ukraińskiej drużynie. Kolejny medal należy również do Mariusza, który po stoczeniu 3 walk stanął do bitwy o 3 miejsce na podium. Musiał zmierzyć się z zawodnikiem z Ukrainy, było to dla niego nie lada wyzwanie jednak sprostał mu najlepiej jak potrafił wygrywając walkę poprzez nokaut techniczny. Ostatni medal i miejsce na podium tuż obok Angeliki Bigos zajęła Izabela Pałka w konkurencji kata z bronią. Dodatkowo Iza uplasowała się dwa razy na 4 miejscu zarówno w kata jak i walkach semi-kontakt. Pierwsza jej walka pozostanie długo w jej pamięci gdyż trwała (nie licząc przerw na przyznanie punktów) zaledwie 24 sekundy po czym wygrała ją przez nokaut techniczny. Kolejne 4 miejsce należy do Bartłomieja Kiełbasy, który walkę o podium przegrał jednym punktem. Podobna sytuacja przydarzyła się Kamilowi Soleckiemu, który znalazł się w identycznej sytuacji jak Bartek, jednak każdy z nas może stwierdzić, że jako debiutant pokazał wysoki poziom wyszkolenia jak również sprawił, że jego przeciwnicy znaleźli się w nie komfortowej sytuacji. Nasi najmłodsi uczestnicy nie zdołali przebić się przez bardzo dużą konkurencje (w kat. do lat 15 mieli 32 a w kat do lat 10 22 przeciwników).